ویدیوها

دستگاه تزریق پلاستیک شرکت Haitian سری Mars ، پرفروشترین مدل از دستگاه های تزریق پلاستیک در دنیا با فروش ۲۰۰ هزار دستگاه!!

شرکت Haitian یک شرکت چینی  است که به صورت تخصصی در زمینه تولید ماشین آلات تزریق پلاستیک فعالیت میکند.

در این ویدیو نحوه ی تولید لوله های پلاستیکی را مشاهده میکنند .جنس این لوله ها بسته به نوع کاربردشان میتواند از جنس پلی اتیلن- پی وی سی و یا پلی پروپیلن باشد

در این ویدیو نحوه ی تولید چسب نواری را مشاهده میکنید.برای تولید چسب نواری از فیلم پلی پروپیلن استفاده میکنند و یک سمت فیلم به چسب آغشته میشود.

در این ویدیو نحوه تولید بطری های PET را مشاهده میکنید.PET یا همان پلی‌اتیلن ترفتالات به دلیل شفافیت و ضریب نفوذ ناپذیری خوب در مقابل گازها در صنعت تولید بطری بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. فرایند تولید بطری های PET به این صورت است ، ابتدا پلاستیک را توسط فرایند تزریق پلاستیک به قطعه‌ای U شکل به نام (( پریفرم )) تبدیل میکنند سپس پریفرم را توسط فرایند قالبگیری دمشی به بطری تبدیل میکنند.

♦️سوال اساسی این معما آن است که چرا الماس از آب ارزشمندتر است با آنکه آب از الماس حیاتی‌تر است.

♦️معمای آب و الماس در واقع مثالی است که در صدد بیان مفهوم کمیابی و تقاضای کالاها و ارزش‌گذاری آنها بر اساس این دو مقوله می باشد.

♦️اقتصاددانها برای حل تناقض ارزش مبادله‌ای و ارزش مصرفی از مفهوم مطلوبیت استفاده می‌کنند.

  ♦️مفاهیم "هزینه فرصت" و "مطلوبیت نهایی" به درک بهتر مساله کمک می‌کنند.

منبع: تجارت نیوز

شرکتی که با استفاده از ضایعات ورق های بسیار زیبای چوب-پلاستیک تولید میکند .

این شرکت با استفاده از ضایعات پلی اتیلن و ضایعات چوب صفحات پلی وود تولید میکند. واقعا قابل تحسینه!!! به طور کلی برای تولید چوب-پلاستیک از پلاستیک های پلی اتیلن ، پلی پروپیلن و پی وی سی با ترکیب با پودر چوب استفاده میکنند. 

در این ویدیو خط تولید لوله های پی وی سی در بزرگترین سایز را نشان میدهد.لوله های پی وی سی در واقع همان لوله های پلیکا هستند. لوله های پی وی سی به دلیل استحکام بالا، وزن پایین ، واکنش پذیری پایین، لوله ای مناسب برای انتقال آب میباشد.عدم واکنش پذیری در برابر اسید ها و بازها ی موجود در فاضلاب شهری از جمله ویژگی هایی است که این جنس از لوله را برای انتقال فاضلاب مناسب ساخته است.

در این ویدیو انیمیشنی از نحوه تولید کامپاندهای پلاستیک را مشاهده میکنید.

کامپاند از ترکیب مواد اولیه پلاستیک ( اعم از نو یا بازیافتی) با افزودنی های الی و معدنی(مثل کربنات کلسیم ، تالک ، میکا و...) و یا افزودنی های پلیمری بدست می آید.هدف از درست کردن کامپاند پلاستیکی رسیدن به پلیمر با خواص مطلوب است ، خواصی که پلاستیک نو  (virgin) به تنها یی ندارد

در این ویدو دستگاه تزریق ساخت شرکت arburg  آلمان را مشاهده میکنید این دسنگاه قابلیت تولید 11000 قطعه در ساعت را دارد

این ویدیو عملکرد دستگاه قالبگیری دورانی دو محور (biaxial rotational molding machine) برند  Vinodrai ساخت کشور هند را مشاهده میکنید . از این دستگاه برای ساخت مخازن و منبع های پلاستیکی استفاده میشود.

تمامی حقوق برای پلیمرمال محفوظ می باشد

طراحی توسطنونگار پردازش