ویدیوها

بازدید از غرفه ایده صنعت آتبین در سیزدهمین نمایشگاه بین الملی ایران پلاست،.

شرکت بازرگانی ایده صنعت آتبین ارائه دهنده پیشرفته ترین ماشین آلات صنعت پلاستیک و بسته‌بندی،همچنین این شرکت نماینده انحصاری برندهای معروف از جمله USEON و AMUT در ایران می‌باشد.

بازدید از غرفه ی پترو پلیمر پارس در سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست،

پترو پلیمر تولید کننده گرانول های بازیافتی HIPS , ABS , PP

از مزیت های این شرکت میتوان به یکدست و متناوب بودن محصولات اشاره کرد.

در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست ، سالن 38 B ، پولاد ماشین با ارایه دستگاه تزریق پلاستیک خود ، که برای تولید صندلی استفاده میشود همه نگاه ها را به خود جلب کرده بود. این ویدیو را سایت پلیمر از عملکرد این دستگاه گرفته است.

در این ویدیو خط تولید گونی پلاستیکی ساخت شرکت JP GROUP را مشاهده میکنید.شرکت JP extrusion tech یک شرکت هندی است که سابقه 30 ساله در زمینه تولید ماشین آلات اکستروژنی دارد.

در این ویدیو خط کامل بازیافت بطری های پت (Pet)ساخت شرکت Mooge tech را مشاهده میکنید.

شرکت چینی Mooge tech به صورت تخصصی در زمینه تولید دستگاه های بازیافت ضایعات پلاستیک فعالیت میکند

 در ویدیو خط تولید گالن های ۴ لیتری چند لایه توسط دستگاه ساخت شرکت آلمانی KAUTEX را مشاهده میکنید.

شرکت KAUTEX به صورت تخصصی در زمینه تولید دستگاه های قالبگیری دمشی (Blow moulding machinery) فعالیت میکند.این شرکت فعالیت خود را در سال 1935 آغاز و امروزه به یکی از بزرگترین و معتبرترین سازندگان خطوط تولید قطعات پلاستیکی تبدیل شده است.

دستگاه تزریق پلاستیک شرکت Haitian سری Mars ، پرفروشترین مدل از دستگاه های تزریق پلاستیک در دنیا با فروش ۲۰۰ هزار دستگاه!!

شرکت Haitian یک شرکت چینی  است که به صورت تخصصی در زمینه تولید ماشین آلات تزریق پلاستیک فعالیت میکند.

در این ویدیو نحوه ی تولید لوله های پلاستیکی را مشاهده میکنند .جنس این لوله ها بسته به نوع کاربردشان میتواند از جنس پلی اتیلن- پی وی سی و یا پلی پروپیلن باشد

در این ویدیو نحوه ی تولید چسب نواری را مشاهده میکنید.برای تولید چسب نواری از فیلم پلی پروپیلن استفاده میکنند و یک سمت فیلم به چسب آغشته میشود.

در این ویدیو نحوه تولید بطری های PET را مشاهده میکنید.PET یا همان پلی‌اتیلن ترفتالات به دلیل شفافیت و ضریب نفوذ ناپذیری خوب در مقابل گازها در صنعت تولید بطری بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. فرایند تولید بطری های PET به این صورت است ، ابتدا پلاستیک را توسط فرایند تزریق پلاستیک به قطعه‌ای U شکل به نام (( پریفرم )) تبدیل میکنند سپس پریفرم را توسط فرایند قالبگیری دمشی به بطری تبدیل میکنند.

♦️سوال اساسی این معما آن است که چرا الماس از آب ارزشمندتر است با آنکه آب از الماس حیاتی‌تر است.

♦️معمای آب و الماس در واقع مثالی است که در صدد بیان مفهوم کمیابی و تقاضای کالاها و ارزش‌گذاری آنها بر اساس این دو مقوله می باشد.

♦️اقتصاددانها برای حل تناقض ارزش مبادله‌ای و ارزش مصرفی از مفهوم مطلوبیت استفاده می‌کنند.

  ♦️مفاهیم "هزینه فرصت" و "مطلوبیت نهایی" به درک بهتر مساله کمک می‌کنند.

منبع: تجارت نیوز

شرکتی که با استفاده از ضایعات ورق های بسیار زیبای چوب-پلاستیک تولید میکند .

این شرکت با استفاده از ضایعات پلی اتیلن و ضایعات چوب صفحات پلی وود تولید میکند. واقعا قابل تحسینه!!! به طور کلی برای تولید چوب-پلاستیک از پلاستیک های پلی اتیلن ، پلی پروپیلن و پی وی سی با ترکیب با پودر چوب استفاده میکنند. 

در این ویدیو خط تولید لوله های پی وی سی در بزرگترین سایز را نشان میدهد.لوله های پی وی سی در واقع همان لوله های پلیکا هستند. لوله های پی وی سی به دلیل استحکام بالا، وزن پایین ، واکنش پذیری پایین، لوله ای مناسب برای انتقال آب میباشد.عدم واکنش پذیری در برابر اسید ها و بازها ی موجود در فاضلاب شهری از جمله ویژگی هایی است که این جنس از لوله را برای انتقال فاضلاب مناسب ساخته است.

در این ویدیو انیمیشنی از نحوه تولید کامپاندهای پلاستیک را مشاهده میکنید.

کامپاند از ترکیب مواد اولیه پلاستیک ( اعم از نو یا بازیافتی) با افزودنی های الی و معدنی(مثل کربنات کلسیم ، تالک ، میکا و...) و یا افزودنی های پلیمری بدست می آید.هدف از درست کردن کامپاند پلاستیکی رسیدن به پلیمر با خواص مطلوب است ، خواصی که پلاستیک نو  (virgin) به تنها یی ندارد

در این ویدو دستگاه تزریق ساخت شرکت arburg  آلمان را مشاهده میکنید این دسنگاه قابلیت تولید 11000 قطعه در ساعت را دارد

تمامی حقوق برای پلیمرمال محفوظ می باشد