مشتریان گرانول شما چه کسانی هستند؟

مشتریان گرانول شما چه کسانی هستند؟

مشتریان گرانول شما چه کسانی هستند؟

گرانول بازیافتی پلاستیک ، در واقع  محصول نهایی در یک فرآیند بازیافت کامل  به شمار می آید . گرانول تولید شده به عنوان مواد اولیه در بخش های مختلف صنعت پلاستیک مورد استفاده قرار میگیرد . ما به عنوان یک تولید کننده باید بدانیم که گرانول تولید شده در کدام صنایع مصرف دارد تا بتوانیم محصول خود را به بهترین مصرف کننده بفروشیم.

در این مقاله قصد دارم موارد مصرف هر گرانول را بر اساس جنس پلاستیک ، رنگ ، کیفیت را برای شما عزیزان توضیح دهم:

پلی اتیلن

پلی اتیلن پر مصرف ترین پلاستیک در جهان میباشد. ارزان بودن خواص مطلوب ، فرآیندپذیدی خوب آن سبب شده است که این پلاستیک در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار بگیرد. این پلاستیک در گرید های مختلف با وزن های مولکولی متفاوت در بازار عرضه میشود که هر گرید برای تولید یک نوع محصول خاص مناسب است.در بازار صنعت بازیافت پلی اتیلن با نام های گرانول بادی ، گرانول هاش و گرانول پایپ شناخته میشود.

پلی اتیلن سنگین گرید بادی ( نام مستعار : بادی )

این نوع پلاستیک  در واقع نوعی پلی اتیلن سنگین است که بیشتر  در صنایعی که از ماشین آلات بادی  برای ساخت محصول پلاستیکی در آن استفاده میشود کاربرد دارد. نام بادی هم برگرفته از همین ویژگی این پلاستیک است. بطری شیری ، بطری های شامپو ، گالن های روغن ماشین ، دبه و ... همگی از پلی اتیلن سنگین بادی ساخته میشوند.

مشتریان این گرانول معمولا تولید کنندگانی هستند که یک محصول نهایی تولید میکنند ، بنابراین رنگ بندی در گرانول تولیدی بسیار مهم میباشد . پس اگر میخواهید وارد کار بازیافت بادی شوید در تفکیک ضایعات بر اساس رنگ حتما دقت کنید.

گرانول بازیافتی بادی ،  از فرآوری ضایعات محصولاتی که اشاره شد بدست می آید . مشتریان این گرانول میتواند شامل موارد زیر باشد:

تولید کنندگان گالن های صنعتی

تولید کنندگان بطری (به جز صنایع غذایی)

تولید کنندگان طناب های پلاستیکی

تولید کنندگان قطعات پلاستیکی

تولید کنندگان نخ کادویی

تولید کنندگان نایلون

 

 

پلی اتیلن سبک گرید فیلم ( نام مستعار : هاش )

این نوع پلی اتیلن که در واقع نوعی پلی اتیلن سبک است در صنایع تولید فیلم و نایلون پلاستیکی مورد استفاده قرار میگیرد. گرانول بازیافتی این نوع پلاستیک از ضایعات انواع نایلون بدست می آید . گرانول تولید شده را بر اساس رنگ و کیفیت میتوان به : گرانول هاش شفاف یا بی رنگ ، گرانول هاش عسلی روشن ، گرانول هاش عسلی تیره ، گرانول هاش مشکی ، دسته بندی کرد. برای مصرف کنندگان این گرانول  تمیزی و نداشتن ناخالصی غیر پلیمری بسیار حائز اهمیت میباشد و این تنها با استفاده از خطوط شستشو مکانیزه و استفاده از فیلتر یا توری با مش بالا ( بالای ۱۰۰ ) در دستگاه گرانولساز میسر نمیشود.

مشتریان این گرانول تولید کنندگان فیلم پلی اتیلن میباشند که میتوان به دسته های زیر تقسیم بندیشان کرد:

تولید کنندگان نایلون بسته بندی شفاف : این گروه از تولید کنندگان معمولا به دنبال گرانول های هاش بی رنگ و شفاف با کیفیت بالا هستند. هر چه قدر ضخامت نایلون تولیدی کمتر باشد حساسیت بر روی گرانول مصرفی بیشتر میشود یعنی گرانول باید بدون هر گونه ناخالصی باشد تا در فر آیند تولید موجب پارگی نایلون نشود

تولید کنندگان نایلون رنگی فروشگاهی : این گروه از تولید کنندگان به خاطر اینکه از مستربچ رنگی در ساخت نایلون استفاده میکنند امکان استفاده از گرانول هاش عسلی روشن را برای تولید محصولات خود دارند. کیفیت گرانول برای این گروه نیز بسیار حائز اهمیت میباشد.

تولید کنندگان کیسه زباله مشکی: این گروه به دنبال گرانول ارزان با کیفیت متوسط هستند. رنگ و شفافیت برای این گروه اهمیت چندانی ندارد ، چون در نهایت نایلون تولیدی به رنگ مشکی در می آید

تولید کنندگان نوار و لوله های آبیاری : تولید کنندگان لوله و نوار های آبیاری برای اینکه محصول تولیدی دارای انعطاف پذیری باشد معمولا درصد کمی از گرانول هاش در فرمولاسیون خود استفاده میکنند. رنگ و شفافیت اهمیتی برای این گروه ندارد و میتوانند از گرانول های با کیفیت پایین تر نسبت به موارد قبلی استفاده کنند.

گرانول پلی اتیلن سنگین گرید لوله ( نام مستعار : گرانول گرید لوله یا نوار تیپ )

این نوع پلی اتیلن نوعی پلی اتیلن سنگین با شاخص جریان مذاب بسیار پایین ( تقریبا 0.3) میباشد و برای تولید محصولاتی مانند لوله پلی اتیلن ، لوله آبیاری ، نوار تیپ ،و .... که با روش اکستروژن تولید میشوند به کار میرود. گرانول بازیافتی این نوع پلی اتیلن هم از بازیافت موارد ذکر شده بدست می آید .

مشتریان این گرانول میتواند شامل موارد زیر باشند:

تولید کنندگان لوله

تولید کنندگان نوار تیپ

تولید کننده گان ورق ژئو ممبران

تولید کنندگان کامپاند پلی اتیلن

 

ادامه دارد

امتیاز مقاله: 0

عضویـت در خبــرنامـه پلیمــر

از آخرین خبر ‌های ما مطلع باشید :

تمامی حقوق برای پلیمرمال محفوظ می باشد

طراحی توسط طراحی سایت ودیانا